Webinar "Szpik jako fabryka krwi - czyli wstęp do hematologii – webinar z lek. Grzegorzem Henslerem”

Szanowni Państwo!

Wampiriada i Studenci Dla Zdrowia zapraszają na darmowy webinar, który powstaje przy współpracy z fundacją DKMS. Spotkanie będzie poświęcone przybliżeniu najważniejszego narządu krwiotwórczego w ciele człowieka – szpikowi kostnemu. Spotkanie oprowadzi lek. Grzegorz Hensler, który jest zawodowo związany z fundacją DKMS, gdzie odpowiada m.in. za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców.


Opowiemy między innymi o:

  • Szpiku kostnym jako fabryce krwi.
  • Krwiotwórczej komórce macierzystej szpiku jako cichej bohaterce procesu krwiotworzenia.
  • Dojrzałych komórkach krwi i ich funkcjach.
  • Czarnym scenariuszu – co się stanie, jeśli komórka macierzysta popełni błąd?

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w formie live na Facebooku. Transmisja będzie dostępna na wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!
Link do wydarzenia:

https://facebook.com/events/s/szpik-jako-fabryka-krwi-czyli-/453258156977708/„Lek. Grzegorz Hensler – absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku.W 2009r zdobył specjalizację z chorób wewnętrznych w Klinice Hematologii i Onkologii z Odziałem Transplantacji Szpiku UCK WUM w Warszawie. Następnie rozpoczął specjalizację z onkologii klinicznej w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Od 2015r związany zawodowo z Fundacją DKMS, gdzie odpowiada za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców w procedurze donacji komórek macierzystych szpiku oraz analizę danych zdrowotnych dawców po donacji.”


Studenci Dla Zdrowia -  to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu szerzenie świadomości studentów na temat zdrowia psychicznego i fizycznego. Powstała w okresie pandemii, kiedy to wielu młodych ludzi musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością, która mogła ich przytłoczyć. Początkowo działania koncentrowały się na wsparciu psychicznym studentów. Z biegiem czasu zaczęliśmy rozszerzać obszary naszych działań poprzez wprowadzenie tematyki zdrowego odżywiania czy prewencji bólu kręgosłupa. Organizujemy webinary, prowadzone przez specjalistów w danych dziedzinach, konsultacje z psychologami oraz wydarzenia stacjonarne koordynowane poprzez poszczególne uczelnie w różnych częściach kraju.


Wampiriada – to zaś charytatywny projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów promujący bezinteresowne pomaganie innym poprzez oddawanie krwi oraz szerzenie idei ratowania życia. Głównym celem projektu jest uświadamianie, jak wiele można zrobić dla drugiej osoby poprzez oddanie krwi czy szpiku. Nasza akcja zakłada nie tylko zbiórkę jak największej ilości krwi, Lecz również zapoznanie Społeczności studenckiej z ideą dobroczynności i zdrowego tylu życia. Chcemy pokazać, że nie trzeba posiadać wiele, wymóc pomagać innym. Projekt obejmuje promocję wśród społeczności akademickiej oraz wśród obywateli miast, w których odbywają się akcje.


Dziękuję i pozdrawiam,

MARTA CHMIELEWSKA
Koordynator Krajowy
Studentów Dla Zdrowia
Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Zapraszam również do zapisania się do newslettera, by być na bieżąco z naszymi działaniami. Link do zapisów: https://forms.office.com/e/A5gVr9TXJ3