Wydział Bioinżynierii Zwierząt w prestiżowym rankingu GRAS 2023

Ranking GRAS porównuje uczelnie w 55 dyscyplinach z zakresu nauk przyrodniczychinżynieriinauk o życiunauk medycznych oraz nauk społecznych. W tym roku oceniono ponad 5 tys. uczelni ze 104 krajów świata, a w zestawieniu znalazło się ostatecznie 1900 ośrodków akademickich.

Nauki rolnicze UWM w Olsztynie zostały sklasyfikowane w rankingu GRAS po raz pierwszy i uplasowały się w przedziale 201-300. Spośród siedmiu polskich uczelni UWM zajął czwarte miejsce za uniwersytetami przyrodniczymi w Poznaniu, Wrocławiu oraz Lublinie.

Pod hasłem "agricultural sciences" w rankingu GRAS kryją się m. in. hodowla zwierząt oraz rybactwo, a więc powody do radości ma również nasz Wydział.

Oczywiście, niezwykle cieszę się, że pracownicy Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, realizujący swoje badania w zakresie zootechniki i rybactwa, przyczynili się do sukcesu naszej uczelni. Dlatego bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za olbrzymią pracę, jaką wykonali, aby wyniki badań mogły zostać opublikowane w najlepszych czasopismach o zasięgu międzynarodowym i  wysokim wskaźniku cytowań, zwłaszcza, że prowadzenie badań z tego zakresu z roku na rok jest coraz trudniejsze - powiedziała prof. Urszula Czarnik, dziekan Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Cały arytkuł dostępny jest: UWM w prestiżowym rankingu GRAS 2023: awans weterynarii, debiut rolnictwa i bioinżynierii zwierząt