Szkolenie pt. „Dywersyfikacja produkcji w akwakulturze ze szczególnym uwzględnieniem semi-intensywnego wychowu okonia w zmodyfikowanych stawach ziemnych”,

Szanowni Państwo,

Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza w Olsztynie oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Dywersyfikacja produkcji w akwakulturze ze szczególnym uwzględnieniem semi-intensywnego wychowu okonia w zmodyfikowanych stawach ziemnych”, realizowanym w ramach projektu nr 00002-6521.1-OR1400004/17/20 pt. „Dywersyfikacja produkcyjnej funkcji stawów ziemnych w oparciu o semi-intensywny wychów okonia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Szkolenie odbędzie się w dniach 7-8 października 2022 r.

INFORMACJE OGÓLNE

1. Szkolenie odbędzie się w Górze Kalwarii (07.10.2022) w Koszary Arche Hotel oraz w Rybackim Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Rybactwa Śródlądowego (IRS) w Żabieńcu k. Warszawy (08.10.2022 r.). Rejestracja uczestników szkolenia rozpocznie się 07.10.2022 r. o godz. 15.00
    w Koszary Arche Hotel. Początek szkolenia zaplanowano na godz. 15.45 (piątek, 07.10.2022), natomiast zakończenie ok. godz. 13-14.00 (po obiedzie, w sobotę, 08.10.2022).
  2. Organizatorzy zapewniają: materiały szkoleniowe, wyżywienie, zakwaterowanie, transport z miejsca zakwaterowania (Koszary Arche Hotel) do Rybackiego Zakładu Doświadczalnego IRS w Żabieńcu.
  3. Karty zgłoszenia oraz Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania) należy przesyłać do 16 września 2022 roku na adres:

Katedra Ichtiologii i Akwakultury UWM w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 5, 10-759 Olsztyn lub drogą elektroniczną: e-mail: krysiadz@uwm.edu.pl; fax. (89) 523-37-54

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zamknięcia listy Uczestników przed podanym terminem.

Wszelkich informacji udzielają:

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA

Dzień pierwszy - 7 października 2022 r. (piątek)

1. Otwarcie sekretariatu szkolenia, rejestracja uczestników

2. Powitanie uczestników szkolenia, oficjalne otwarcie szkolenia

3. Hodowlany potencjał stawów ziemnych typu karpiowego - innowacyjne rozwiązania w akwakulturze w aspekcie dywersyfikacji produkcji ryb

4. Analiza społeczno-gospodarcza dotycząca dywersyfikacji produkcji w akwakulturze z uwzględnieniem zintegrowanej hodowli okonia

5. Przerwa kawowa

6. Założenia i realizacja projektu „Dywersyfikacja produkcyjnej funkcji stawów ziemnych w oparciu o semi-intensywny wychów okonia (Perca fluviatilis L.)”.

7. Podstawy produkcji ekstrudowanych pasz "własnych" na potrzeby hodowli ryb.

8. Kolacja

Dzień drugi - 8 października 2022 r. (sobota)

1. Śniadanie

2. Od teorii do praktyki – wizyta w Rybackim Zakładzie Doświadczalnym IRS w Żabieńcu, ośrodku, w którym zaadaptowano stawy ziemne na potrzeby tuczu okonia