Nabór do II edycji Rising Managers Academy – Akademii Liderów Nauki

Uwaga pracownicy naukowi!

PROWADZISZ BADANIA I ZASTANAWIASZ SIĘ, JAK MOŻESZ SIĘ ROZWIJAĆ, ABY ZOSTAĆ NIE TYLKO DOBRYM NAUKOWCEM, ALE I MENEDŻEREM ZESPOŁU CZY KIEROWNIKIEM PROJEKTÓW?

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie zaprasza do udziału w  kursie organizowanym w ramach II edycji RISING MANAGERS ACADEMY – AKADEMII LIDERÓW NAUKI.


CZYM JEST RMA - AKADEMIA LIDERÓW NAUKI?

Szkolenie dla naukowców w ramach Akademii Liderów Nauki to nowa inicjatywa, która ma wspierać badaczy w rozwoju, przede wszystkim pod kątem umiejętności przywódczych, efektywnego ubiegania się o granty oraz komunikowania swoich pomysłów wśród społeczeństwa. Do udziału zapraszamy pracowników naukowych ze wszystkich dyscyplin badawczych!

CO W PROGRAMIE?

Ścieżka edukacyjna w Akademii Liderów Nauki została zaprojektowana wg. koncepcji design thinking. Naukowcy będą szkolić się w zakresie kompetencji miękkich tj. budowania zespołu, przygotowywania wniosków o dofinansowania, zarządzania projektami, sztuki negocjacji, autoprezentacji, i innych. Zajęcia będą miały w większości charakter praktycznego warsztatu z wykorzystaniem metod i narzędzi projektowych. Uczestnicy będą pracować nad wyzwaniem – od etapu badawczego do fazy tworzenia prototypu, a finalny efekt ocenią przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego.

  • Zajęcia ruszają w styczniu 2024 r. i będą się odbywać do końca października – raz w miesiącu, stacjonarnie, w siedzibie Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.
  • Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez cenionych praktyków o dużym doświadczeniu w obszarze zarządzania karierą zawodową w sektorze nauki.


JAK SIĘ ZAPISAĆ?

W celu zgłoszenia należy przesłać  CV i list motywacyjny na adres: k.wilczek@pan.olsztyn.pl w terminie do 4 grudnia br.

UWAGA!

  • Udział w szkoleniu jest bezpłatny!
  • Liczba miejsc jest ograniczona.