Nasza studentka influencerką i youtuberką!

Pani inż. Michalina Mizerka nigdy nie marzyła o takiej pracy. Jak sama żartuje,  pasję do koni ma w genach - odziedziczyła ją po dziadku i wokół koni skupia się całe jej życie. 

Jak to się stało, że została influencerką? Mając 15/16 lat dostała swojego pierwszego konia Pioruna i rozpoczęła publikowanie w sieci ich wspólnych postępów. Opowiadała o łączącej ich więzi oraz nawiązywaniu relacji. Początkowo założyła stronę fanpage w serwisie Facebook, a następnie zainicjowała tworzenie vlogów w serwisie YouTube. Pani Michalina nie spodziewała się, że przybędzie jej tylu obserwatorów, gdyż swoje publikacje traktowała, jako formę zapisania ważnych wydarzeń w jej życiu, trochę na kształt pamiętnika. W swoich nagraniach jest naturalna, spontaniczna, zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Bez zbędnej kokieterii pokazuje urywki swojej codzienności, głównie związanej z końmi, którym poświęca najwięcej czasu.

Jest Olsztynianką, kocha to miasto i jeszcze bardziej kocha Kortowo oraz nasz Uniwersytet. Nawet nie rozważała wyboru innej uczelni do studiowania. Już w gimnazjum wiedziała, że chce rozpocząć studia na kierunku zootechnika, ze względu na ogromną pasję do koni. Realizowała zakres kształcenia: profilaktyka zootechniczna i rehabilitacja koni. Z powodzeniem ukończyła studia pierwszego stopnia i podjęła studia drugiego stopnia na kierunku zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii. Wybór drugiego kierunku studiów również nie był przypadkowy, gdyż zależało jej na tym, aby jak najwięcej zajęć dydaktycznych realizować w zakresie modułu hipoterapeutycznego.

Pani Michalina przygotowała relację z zajęć z przedmiotów: Użytkowanie rekreacyjne koni (koordynator:  dr hab. Ewa Jastrzębska, prof. UWM) oraz Organizacja i prowadzenie ośrodków hodowli, rekreacji i terapii z udziałem koni (koordynator: dr inż. Janusz Wejer). W ramach ćwiczeń studenci udali się na wyjazd terenowy. A dokąd? W jakim celu? Co się wydarzyło? Na te pytania odpowiedź można znaleźć w poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=51ig6W3fFEw

PS: Szczególne wyrazy uznania przesyłamy Pani inż. Katarzynie Szpygiel oraz Pani inż. Dominice Mackiewicz za czynne wspomaganie w tworzeniu niniejszego filmu.