WBZ na agroWARMA2023

W daniach 26-27 sierpnia 2023 roku w Gryźlinach odbyły się  XXIX Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” - agroWARMA 2023 zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas tego wydarzenia w tzw. STREFIE ROZWOJU znalazły się stoiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć i nas. Reprezentację Wydziału stanowili członkowie Zespołu ds. Promocji oraz pracownicy Katedr, które przygotowały stoiska (tj. Drobiarstwa i Pszczelnictwa, Hodowli Owiec i Kóz oraz Ichtiologii i Akwakultury) w składzie: dr inż. Maciej Siuda, dr inż. Katarzyna Ząbek, dr inż. Iwona Chwastowska-Siwiecka, mgr inż. Robert Fałkowski, dr inż. Joanna Szymanowicz, dr inż. Mariusz Szmyt, dr inż. Justyna Błażejak-Grabowska, dr Kamil Oleński. Dodatkowo wspierali nas także członkowie Naukowego Koła Pszczelarzy „Dzikie Pszczoły" - Aleksandra Słowikowska i Agnieszka Dyksińska. Licznie odwiedzający nasze stoisko goście, mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach wykonywania świec z węzy pszczelej, filcowania wełny czesankowej metodą na mokro, gręplowania wełny czy metod łowienia ryb. Pracownicy Wydziału opowiadali o faktach i mitach dotyczących miodu i produktów pszczelich, ryb, środowiska wodnego i ich znaczenia dla człowieka, a także zastosowania oraz możliwości wykorzystania wełny pozyskiwanej od różnych gatunków zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też przygotowane konkursy z nagrodami dotyczące umiejętności rozróżniania rodzajów miodów czy wiedzy o rybach i małych przeżuwaczach. Zaangażowanie, pasja oraz doświadczenie sprawiły, że Wydział Bioinżynierii Zwierząt został doceniony podczas tegorocznych targów przez organizatorów i otrzymał nagrodę w kategorii "Hit Targów"!