WBZ podczas Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023

22 września br. nasz Uniwersytet stał się gospodarzem wyjątkowego wydarzenia - Salonu Maturzystów, czyli spotkania organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w największych ośrodkach akademickich całego kraju. Ideę tego wydarzenia najlepiej oddają słowa jego  pomysłodawcy  - prezesa Perspektywy Press, Waldemara Siwińskiego: "Salon jak w soczewce skupia odpowiedzi na wszystkie potrzeby, pytania i wątpliwości maturzystów, ich rodziców i nauczycieli. To tu można czerpać najaktualniejsze informacje o egzaminach maturalnych… Wyposażeni w tę wiedzę maturzyści zwiększają swoje szanse na dobrze zdaną maturę, więc też szanse na dobre studia, o których – także na Salonie – mogą rozmawiać z przedstawicielami uczelni. To właśnie dlatego nazywamy salony miejscem spotkania matury ze studiami, a tłumy odwiedzających tę imprezę maturzystów i ich nauczycieli są najlepszym dowodem, jaka to potrzebna inicjatywa ”.

Mający miejsce w Centrum Nauk Humanistycznych UWM Olsztyński Salon Maturzystów Perspektywy 2023 miał bardzo bogaty program - odbyły się m. in. spotkania z ekspertami OKE, nauczycielami, pracownikami działów rekrutacji i studentami.  W tym gronie nie mogło oczywiście zabraknąć Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.  Kadra i studenci - członkowie Komisji ds. promocji zaprezentowali aktualną ofertę dydaktyczną Wydziału oraz chętnie odpowiadali na wszelkie pytania uczestników spotkania  - przyszłych maturzystów oraz towarzyszącej im kadry nauczycielskiej.